بیانیه حزب کومه‌له کُردستان ایران تداوم تروریسم دولتی جمهوری اسلامی را به شدت محکوم می کنیم

بیانیه حزب کومه‌له کُردستان ایران
تداوم تروریسم دولتی جمهوری اسلامی را به شدت محکوم می کنیم


همانطور در خبرها منتشر شده، دادستانی کل آمریکا علیه یک تیم سه نفره به اتهام تلاش برای ترور «مسیح علی‌نژاد» اعلام جرم کرد.  بر اساس تحقیقات اولیه و انجام‌شده، این تروریست‌ها از سوی جمهوری اسلامی ایران ماموریت داشته‌اند تا "مسیح علی‌نژاد" از فعالین برجسته‌ی رسانه‌ای و حوزه‌ی حقوق زنان، از دادخواهان کشته‌شدگان آبان و یکی از چهره‌های شناخته شده مخالف جمهوری اسلامی را در خاک آمریکا ترور کنند.

 جمهوری اسلامی هم‌زمان با سرکوب‌های خون‌بار در جریان خیزش سراسری مردم، در بیرون از مرزها نیز به فعالیت‌های تروریستی و اجرای توطئه‌های شوم در جهت حذف مخالفان و هراس‌افکنی شدت بخشیده است. رژیم به‌جای حل مسئله و پاسخگوبودن در قبال ناکارآمدی و جنایت‌هایش در قبال مردم، معترضان و دادخواهان، به دنبال فرافکنی بوده و با پیشبرد سیاست تنش‌زایی و پناه بردن به تروریسم، توطئه‌چینی و اقداماتی از این دست، سعی در به انحراف کشاندن انقلاب ژینا و تداوم حیات و بقای خود  دارد. این جنایات و اقدامات به طور غیرقابل‌انکار و سامان‌مند، در سازمان‌ها و نهادهای حکومتی و دولتی برنامه‌ریزی، طراحی، هدایت و انجام می‌شود. 

حزب کومه‌له کردستان ایران، اقدام برای ترور «مسیح علی‌نژاد» و تروریسم دولتی جمهوری اسلامی را در تمامی نمود و اشکال آن به شدت محکوم می‌کند و توسل به شیوه‌های ضد انسانی برای حذف مخالفان، نقض حقوق بشر و تعهدات بین‌المللی، و هرگونه تلاش در جهت ارعاب و سرکوب صداهای منتقد، دادخواهانه و روشنگرانه را منسوخ و مردود می‌داند. با روشن شدن روزافزون و بیش از پیش نقش، ماهیت و عملکرد این رژیم تروریستی و گسترش اقدامات جوخه‌های ترورِ وابسته به آن نظیر سپاه پاسداران، سازمان‌های اطلاعاتی-امنیتی و گروه‌های نیابتی‌اش، از جامعه جهانی می‌خواهد تا فشار و اقدامات عملی خود را برای مقابله با این نمادِ جهانیِ تروریسم افزایش داده و چه دیگر امکان و اجازه‌ی تداوم و اشاعه‌ی تروریسم، نا امنی و کشتار سازماندهی‌شده را به آن ندهند.

حزب کومه‌له کردستان ایران
دبیرخانه کمیته مرکزی
۲۸ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ میلادی 

6021 بار دیده شده‌‌‌‌

PM:06:59:28/01/2023