سه ائتلاف سراسری ایرانی تجدید وحدت در کومەلە را تبریک گفتند
بازیابی وحدت در صفوف دو کومه‌له، پاسخ درخوری به وضعیت کنونی در ضرورت گسترش مبارزات ما

امروزطی یک سمینار مشترک، رهبران "حزب کومه‌له کردستان ایران” و "کومه‌له زحمتکشان کردستان”، وحدت مجدد صفوف خود را اعلام نمودند. در این نشست که در شهر استکهلم پایتخت سوئد برگزار شد، تلاشهای یکساله و نیم اخیر و اراده خدشه ناپذیر هر دو طرف در راه تحقق این امر یادآوری شد. بدین مناسبت ما صمیمانه ترین شادباشهای خود را نثار رهبری، کادرها و اعضا و هواداران هر دو بخش که امروز تنی واحد به شمار می‌آیند، و همچنین تمامی کوشندگان جنبش مردمی در کردستان و تمامی آزادیخواهان در سراسر ایران می‌نمائیم.

همراهان عزیز،

به نتیجه رسیدن پروسه وحدت مجدد شما نشان از توجهی دارد که شما به جامعه و تحولات و نیازهای آن معطوف داشته و دارید.

شرایطی که در آن قرار داریم بسیار حساس است. ایران و به ویژه کردستان روزهای حساسی را سپری می کنند. هر دو تشکل شما از سالها قبل با آگاهی از وظایف پیش رو و درک ضرورت همگرائی و همیاری در امر مبارزه با رژیم جنایتکار حاکم بر کشورمان، به سهم خود در پایه‌گذاری سه ائتلاف سیاسی "‌ کنگره ملیت‌های ایران”، "شورای دموکراسیخواهان ایران” و ” همبستگی برای آزادی و برابری در ایران” نقش ایفا نمودید. همیاری و همکاری این سه تشکل با هم نیز موید همین امر می‌باشد. چنانچه همراهی و همرزمی ما همراهان شما در تحقق امر وحدت مجدد شما سهمی ولو اندک ایفا نموده باشد برای ما جای مباهات دارد.

ما یقین داریم که وحدت شما به همراه وحدت اخیر در صفوف حزب دمکرات کردستان ایران که همچون شما در سه ائتلاف نامبرده عضویت دارد، در نزدیکی هرچه بیشتر آنها می‌تواندتلاشهای این مجموعه به سوی چتری گسترده‌تر و فراگیر از همه نیروهای جمهوریخواه، سکولار، دموکرات و چپ، را به نتیجه دلخواه برساند.

همه ما می دانیم که در شرایط حساس کنونی، وحدت شما از یک طرف صفوف مبارزاتی مشترک ما را تقویت می‌نماید و از طرف دیگر موجبات نزدیکی و همگرائی سایر جریاناتی که با اصول مشترک ما همخوانی دارند را فراهم خواهد نمود.

با این امید، شادباشهای ما را به مناسبت این وحدت پذیرا باشید.

 

کنگره ملیت‌های ایران فدرال

شورای دمکراسی خواهان ایران

همبستگی برای آزادی و برابری در ایران

٢٩ آبان‌ماه ١۴٠١ – ٢٠ نوامبر ٢٠٢٢6171 بار دیده شده‌‌‌‌

AM:09:31:30/11/2022