اطلاعیە کمیسیون نظامی حزب کومەله دربارە هجوم توپ خانەای اخیر جمهوری اسلامی بە مناطق مرزی کردستان

اطلاعیە کمیسیون نظامی حزب کومەله دربارە 
هجوم توپ خانەای اخیر جمهوری اسلامی بە مناطق مرزی کردستان


مردم مبارز کردستان 

 

احزاب و جریانات سیاسی 

به اطلاع می رسانیم که روز پنج شنبه 29 اکتبر 2020  میلادی برابر با 8 ‌آبان 1399 شمسی، مناطق "سیدکان  و بەربزین" در کردستان عراق ساعت 11:00 به وقت محلی مورد هجوم توپ خانه ای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

لازم به ذکر است که نیروهای پیشمرگه کومەله نیز در این مناطق مستقر هستند و خوشبختانه هیچ خسارت جانی نه به مردم مدنی و نه به نیروهای پیشمرگه وارد نشده. اما متاسفانه به مزارع و باغ های این منطقه خساراتی وارد شده و در آتش حملات توپخانه ای جمهوری اسلامی سوختند.

در سالهای اخیر جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها به  بهانه حضور نیروهای پیشمرگه به مناطق مرزی حملات توپخانه ای کرده و به مردم مدنی این مناطق خسارت های جانی و مالی زیادی وارد کرده است.

علیرغم تلاش های سرکوبگرانه و متجاوزانه جمهوری اسلامی و توپ باران عمق مناطق مرزی کردستان عراق، نه احزاب سیاسی کردستان ایران و نه مردم کردستان عراق  دست از رسیدن به آرمان ها و اهداف خود برنمی دارند.

این حملات جمهوری اسلامی  نقض آشکار کنوانسیون های بین المللی است و حزب کومەله کردستان ایران  ضمن محکوم کردن این حملات از سازمان ها و نهادی منطقه ای و بین المللی خواستار رسیدگی و متوقف کردن این حملات متجاوزگرانه ی جمهوری اسلامی است.

کمیسیون نظامی حزب کومەله کردستان ایران

۹ ام آبان ماە سال ۱۳۹۹

۳۰ ام اکتبر ۲۰۲۰
5224 بار دیده شده‌‌‌‌

PM:03:16:30/10/2020